Dvě třetí místa Hanky Kodetové

V Národním tréninkovém centru skončily soutěže děvčat na turnaji WTT Youth Contender Havířov 2024. Česká reprezentantka Hanka Kodetová se probojovala ve dvou soutěžích do semifinále. V kategorii U17 i U15 bohužel na finále nedosáhla a skončila v obou případech třetí.

Ve dvouhře U17 prohrála s pozdější vítězkou Yeh Yi-Tian z Čínské Tchaj-peje, v kategorii U15 pak s Japonkou Rio Shintaniovou 0:3.

V soutěži, v níž bude v červenci obhajovat zlato na juniorském mistrovství Evropy byla v semifinále jedinou Evropankou. Cestu mezi čtyři nejlepší měla pořádně těžkou, protože hned dvakrát za sebou otáčela z nepříznivého stavu 0:2 na sety. Japonku Waka Fujimotovou v osmifinále i Maďarku Noru Dohoczkiovou ve čtvrtfinále ovšem nakonec v pěti setech přehrála. Proti Fujimotové už ale otočit nedokázala.

Byla po zápase pochopitelně zklamaná, moc toužila postoupit do finále a zahrát si v Havířově o vítězství. „Nějak mi to dneska nesedlo. Jediné pozitivum snad mohou být ty dva zápasy, které jsem dokázala otočit z 0:2 na 3:2. Ale jinak jsem zklamaná. Řekla bych, že kvalitnější byla soutěž kategorie do sedmnácti let, měla jsem tam těžší soupeřky,“ řekla stručně ke svému vystoupení v Havířově.

Na turnaji se představily také další havířovské hráčky. Ve dvouhře U17 se Magdaléna Ščibrániová dostala mezi dvaatřicet nejlepších, ale do osmifinále ji nepustila Korejka Yoo Yerin, která ji porazila těsně 3:2. Lucie Juchelková prohrála hned v prvním kole hlavní soutěže s Francouzkou Gaetane Bledovou 0:3. Lucie Obdržálková nepostoupila ze základní skupiny. Ve dvouhře U19 skončily Lucie Masopustová, Lucie Juchelková i Lucie Obdržálková rovněž už v základních skupinách.