Hanka Kodetová vyhrála turnaj TOP 10

Česká reprezentantka Hanka Kodetová potvrdila svoji pozici nejlepší Evropanky v kategorii kadetek a po červencovém triumfu na evropském šampionátu vyhrála také turnaj TOP 10. V polském Grodzisku Mazowieckém vyhrála s bilancí osmi výher a jediné porážky. Jan Škalda skončil v kategorii kadetů na šestém místě.

Čtrnáctiletá Kodetová sice paradoxně vstoupila do turnaje porážkou s desátou nasazenou Rumunkou Andreeou Baiasuovou, jinak si ale počínala poměrně suverénně a všechny zbylé zápasy zvládla. Včetně toho posledního s turnajovou dvojkou Němkou Koharu Itagakiovou. Zápas byl mimořádně vyrovnaný, česká hráčka získala ve svůj prospěch úvodní tři sety, jenže pak Itagakiová srovnala. Rozhodují set vyhrála Hanka Kodetová 11:8 a může se radovat z celkového vítězství.

Druhý český zástupce kadet Jan Škalda poslední soutěžní den turnaje usiloval o umístění v horní polovině startovního pole. V osmém kole porazil Poláka Alekse Pakulu ve vyrovnaném zápase 13:11 v sedmém setu, pak chtěl svoji pozici vylepšit ještě v závěrečném souboji s Maďarem Marcem Gergelym. To se mu díky výhře 4:2 také povedlo. Obsadil v konečném pořadí šestou příčku se čtyřmi výhrami a pěti porážkami. Kategorii kadetů vyhrál bez jediné prohry Ital Danilo Faso.

Soutěž juniorů vyhrál Francouz Flavien Coton s bilancí osmi vítězství a jedné porážky. Druhý skončil se dvěma porážkami Němec Andre Bertelsmeier a třetí pak Portugalec Tiago Abiodun, který na turnaji prohrál třikrát. Ani vítězka soutěže juniorek neměla čisté konto. Ukrajinka Veronika Matiunina zvítězila s bilancí 8/1, druhá skončila Francouzka Cloe de Stoppeleirová se dvěma prohrami a třetí její krajanka Nina Guo Zheng s prohrami třemi.